Nieuwe trend: pochet en bretels, mode van de jaren 60
Een tijd lang werden pochetten en bretels enkel gedragen door oudere mannen. Maar met de heropleving van de modetrends van de jaren 60 komen deze accessoires steeds meer in het modebeeld. In de jaren '50, '60 en '70 werden pochetten en bretels vrijwel dagelijks door de man bedragen. Deze accessoires behoorden tot het dagelijkse tenue van de werkende man. Overigens ook op zon- en feestdagen kleedden mannen zich van top tot teen netjes aan. Niet alleen werden bretels en pochetten veel gedragen, maar zelfs een mooie hoed. Niet verwonderlijk dat in de laatste 2 decennia deze mode items vooral door ouderen mannen gedragen werden. De mannen van de jaren 50, 60 en 70 zijn de ouderen van nu.
Bretels
Daar bretels vroeger gedragen werden als praktisch hulpmiddel om de broek op te houden, worden bretels tegenwoordig veel meer als modeaccessoire gedragen. Bretels zijn overigens niet alleen in alledaagse kleuren als donkerblauw en zwart verkrijgbaar, maar ook in kleuren als lichtblauw, roze en geel. roze bretels
Pochetten
Pochetten worden weer volop gedragen. Vroeger was het not done om een pochet zonder bijpassende stropdas te dragen. Tegenwoordig kun je volop varieren. Bijvoorbeeld een pochet in een andere kleur dan de stropdas. Een lichtblauwe pochet met een donkerblauwe stropdas zorgt bijvoorbeeld voor een frisse combinatie. Daarnaast zien we ook dat de stropdas wordt thuisgelaten en enkel de pochet wordt gedragen.